Czym jest i jak działa magazyn energii?

Wydajne i dostępne dla każdego, magazyny energii przechowują energię i dostarczają prąd o czasie i w miejscu, gdy tego potrzebujesz. Bądź niezależny, gdziekolwiek jesteś. Magazyny energii można wykorzystać w domu, w firmie lub na działce.
Magazyny energii to urządzenia, które służą do przechowywania energii i dostarczania jej do sieci energetycznej. Magazyny energii są szczególnie polecane posiadaczom instalacji fotowoltaicznych, ponieważ zgromadzone nadwyżki energii będą mogli wykorzystać w okresie zmniejszonej produkcji w 100% zamiast 80%. Dlaczego tak? Otóż jeśli posiadacz domowej instalacji fotowoltaicznej nie dysponuje magazynem energii, to nadwyżki produkcyjne trafiają wprost do sieci, a w ramach zwrotu może odebrać jedynie 80%, ponieważ 20% jego wyprodukowanej energii to prowizja za obsługę dla zakładu energetycznego. W przypadku instalacji fotowoltaicznej o mocy powyżej 10kWp, dzięki magazynowi energii unikniemy przekazywania aż 30% wyprodukowanej przez system energii.
Magazyn energii może służyć do zwiększania poziomu autokonsumpcji lub jako zasilanie gwarantowane z możliwością zwiększenia autokonsumpcji. Autokonsumpcja w odniesieniu do produkcji energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej to wykorzystywanie produkowanej energii na bieżąco, do zasilania wszelkich urządzeń elektrycznych.
Jak działa magazyn energii?
Instalacja fotowoltaiczna produkuje prąd dzięki energii słonecznej. Wielkość produkcji zależna jest od pory dnia. Za dnia produkcja jest bardzo duża i generuje więcej prądu niż wynika z naszego zapotrzebowania. Zaś wieczorami i w nocy, gdy słońca jest mniej, produkcja energii jest zmniejszona, a zużycie pozostaje, stąd też warto pomyśleć o jej magazynowaniu i wykorzystaniu wedle zapotrzebowania. Jak działa magazyn energii? Otóż, wyprodukowana przez instalację fotowoltaiczną energia poprzez inwerter trafia do akumulatorów w instalacji magazynu energii, gdzie jest przechowywana w postaci substancji chemicznej, w momencie zapotrzebowania energetycznego jest ona przekształcana w energię i oddawana do instalacji elektrycznej w domu. Dzięki odwracalnym reakcjom chemicznym zachodzącym w akumulatorach mogą one magazynować energię elektryczną.
01
Wysoka efektywność
Wykorzystanie 100% własnej produkcji prądu dzięki magazynowi energii.
02
Najlepsze komponenty
W SunSol proponujemy komponenty najwyższej jakości, cenionych producentów, takich jak Sonnen czy BMZ.
03
Kompleksowość usług
Z nami możesz być spokojny – zaopiekujemy się Tobą od początku do końca procesu doboru i montażu magazynu energii.
04
Profesjonalne doradztwo
Nasi doświadczeni doradcy energetyczni z przyjemnością odpowiedzą na Twoje pytania i dobiorą komponenty szyte na Twoją miarę.
05
Fotowoltaika + magazyn energii
Idealne połączenie, by zyskać jeszcze więcej korzyści z instalacji fotowoltaicznej. Zapewnia zwiększenie autokonsumpcji i zasilanie gwarantowane.
06
Dbałość o planetę
Chcemy dbać o środowisko poprzez dostarczanie Inwestorom systemów najwyższej klasy – bez kompromisów.

Korzyści płynące z instalacji magazynu energii

Nawet o
0 %
zwiększona autokonsumpcja
Do
0
cykli ładowania
0 przerw
w dostawach prądu
Do
0 lat
gwarancji na produkt
W
0 %
dopasowania do Twoich potrzeb
Jaki magazyn energii wybrać do domu, a jaki do firmy?

Tak naprawdę, to bardzo indywidualna kwestia. Firmowe magazyny energii, tak jak domowe powinny być dopasowane do zużycia energii, zapotrzebowania na moc oraz spełniać oczekiwane funkcje. Dobór rozwiązania odbywa się na podstawie analizy potrzeb. Na rynku magazynów energii jest kilku producentów, których szczególnie polecamy. Oferują oni sprawdzone i bezpieczne systemy magazynowania energii.  Śmiało możemy polecić akumulatory od grupy BMZ czy inteligentne magazyny od niemieckiej firmy Sonnen.  Pracujemy na komponentach od znanych i sprawdzonych producentów takich jak wspomniane BMZ, Sonnen, Victron czy Fronius. Podstawowa wartość tych urządzeń to ich wydajność i niezawodność oraz podniesienie jakości pracy instalacji fotowoltaicznej. Najważniejsze parametry, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze producenta to:
– pojemność akumulatora,
– żywotność akumulatora i głębokość jego rozładowania,
– sprawność akumulatora,
– gwarancje producenta.

Sprawdź nasze produkty
Chcesz zamówić magazyn energii?

Zostaw kontakt, nasz doradca skontaktuje się z Tobą i zaproponuje rozwiązanie szyte na miarę.


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie

    ... Czytaj więcej


    danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie


    Olga Kowalska starsza doradczyni energetyczna