Ile kosztuje magazyn energii?

Realny koszt magazynu energii i związane z nim potencjalne oszczędności.
Ile kosztuje magazyn energii? Koszt magazynu dla instalacji fotowoltaicznej o pojemności ok. 5kWh zaczyna się już od 20 tysięcy złotych netto. Cena magazynu energii będzie wyższa, jeśli chielibyśmy mieć trójfazowy magazyn energii lub aby jego pojemność była większa. Wtedy koszty mogą wzrosnąć do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Należy pamiętać, że akumulatory żelowe będą pozornie tańsze niż litowo-jonowe, natomiast trzeba będzie je zdecydowanie szybciej wymienić, a pojemność użytkową mają zdecydowanie niższą. Ich realny koszt jest wyższy. Tak naprawdę o kosztach magazynu energii możemy mówić wtedy, gdy ustalimy wielkość instalacji fotowoltaicznej i określimy funkcję jaką magazyn ma spełniać.
Końcowa cena instalacji magazynu energii będzie zależała od kilku czynników. Wśród nich musimy wymienić miejsce, gdzie magazyn będzie wykorzystywany - dom, gospodarstwo rolne czy firma? Następnie określamy jaką funkcję ma spełniać magazyn energii? - zasilanie gwarantowane czy zwiększenie autokonsumpcji? Magazyny energii mają dwa istotne parametry pojemność i moc. Pojemność określa ile energii możemy zmagazynować, a moc daje nam informacje jakie sprzęty będziemy mogli zasilić. Czy będzie to oświetlenie i ładowarka telefonu, a może do tego pompa ciepła lub park maszynowy? Na podstawie tych danych będziemy w stanie podać przybliżony koszt realizacji. Zachęcamy do uzyskania niezobowiązującej i bezpłatnej wyceny magazynu energii.
Możliwości finansowania inwestycji w magazyny energii

Według oficjalnych informacji, najnowsza edycja  programu „Mój prąd” ma ruszyć 1 lipca 2021 roku. Szczegółowe dane mają zostać ujawnione w ciągu kilku najbliższych tygodni, jednak już teraz wiemy, że dofinansowanie prawdopodobnie obejmie również magazyny energii czy ładowarki do aut elektrycznych. Dlaczego? Otóż, dzięki rosnącej świadomości inwestorów, rynek mikroinstalacji w Polsce rozrasta się w niebywałym tempie, a sieci energetyczne nie są przystosowane do przesyłania tak dużej ilości energii. Co za tym idzie, magazyny energii będą panaceum w tej sytuacji, ponieważ pomogą ustabilizować pracę przeciążonych sieci. Koszty instalacji magazynów energii zwrócą się w czasie? i pomogą w uzyskaniu pełnej niezależności od zakładu energetycznego, a w ich sfinansowaniu dostępne są takie formy jak:

 • dotacja z programu „Mój prąd”
 • niskooprocentowany kredyt na preferencyjnych warunkach od Alior Bank lub BNP Paribas
 • leasing operacyjny lub finansowy

Korzyści płynące z instalacji magazynu energii

Do
0 %
zwiększonej autokonsumpcji
Nawet
0 %
zaoszczędzonej energii
0
przerw w dostawach prądu
Nawet
0 lat
gwarancji na produkt
W
0 %
dopasowania do Twoich potrzeb
Magazyn energii to pełna niezależność energetyczna, wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz.

 • Magazyny energii dla firm
 • Magazyny energii dla domu
 • Magazyny energii dla spółdzielni mieszkaniowych i gospodarstw rolnych
Chcesz zamówić magazyn energii?

Zostaw kontakt, nasz doradca skontaktuje się z Tobą i zaproponuje rozwiązanie szyte na miarę.


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie

  ... Czytaj więcej


  danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie


  Olga Kowalska starsza doradczyni energetyczna